Спореди ги коефициентите за АЦ Киево Верона vs Јувентус ФК

Денес сабота во 19:45 дерби натпреварот во Серија А помеѓу АЦ Киево Верона и Јувентус ФК

Букмејкерите „велат“ дека шансите за победа на Јувентус ФК се 72.7% за да си заминат дома со три бода. Најмалку во тоа верува 1xbet и нуди најголем коефициент од 1.38. Што се однесува до нерешениот резултат, најдобрата понуда ја има Interwetten со коефициент вреден 5.30. Најголемиот коефициент за домаќинот ќе го издвоиме од Marathonbet вреден 12.00.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу АЦ Киево Верона и Јувентус ФК? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 50.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 49.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 1.97. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Rivalo.com, William Hill и Unibet за да имате коефициент од 2.00.

Коефициенти за натпреварот помеѓу АЦ Киево Верона и Јувентус ФК тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk