Натпревар на денот: АЦ Милан vs СС Лацио

Денес недела во 17:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу АЦ Милан и СС Лацио

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу АЦ Милан и СС Лацио акцентот за фаворит го ставаат на АЦ Милан. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.54 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Fonbet со коефициент од 3.50. За сите кои веруваат во победа на СС Лацио ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.10 кој може да го најдете во bwin, Sportingbet и William Hill.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу АЦ Милан и СС Лацио? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 51.1%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 48.9%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и Dafabet со коефициент од 1.96. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Tipico, Rivalo.com, Coral и William Hill за да имате коефициент од 2.05.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на СС Лацио и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.22
Paddy Power и Betfred: 1.83

Коефициенти за натпреварот помеѓу АЦ Милан и СС Лацио тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk