Натпревар на денот: Клуж vs Славија Прага

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,вторник во 19:00 часот ќе играат Клуж и Славија Прага

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Клуж и Славија Прага. Според букмејкерите мал фаворит е Славија Прага. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот Betfair SB ни нуди коефициент 3.30. Најголемиот коефициент во вредност од 3.20 го издвојуваме од 3.20, а влогот за Славија Прага ќе го ставиме во PinnacleSports кој ни нуди коефициент 2.48.

За натпреварот помеѓу Клуж и Славија Прага кој ќе се одигра вторник на 20/8 2019 во 19:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.57
1xbet – 2.59

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Клуж и Славија Прага.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk