Натпревар на денот: Минеиро vs Атлетико ПР

Во рамките на Серија А,понеделник во 23:00 часот ќе играат Минеиро и Атлетико ПР

Денешниот натпревар во Серија А помеѓу Минеиро и Атлетико ПР би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Минеиро. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Минеиро тоа направете го на 1xbet за да добиете коефициент вреден 1.81. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на PinnacleSports со вредност од 3.73. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Fonbet со вредност од Fonbet.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Минеиро и Атлетико ПР? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 46.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 53.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Dafabet со коефициент од 2.11. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet и Marathonbet за да имате коефициент од 1.84.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Атлетико ПР, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Минеиро и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 2.04 за Минеиро
Dafabet: 1.90 за Атлетико ПР

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Минеиро и Атлетико ПР.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk