Натпревар на денот: Депортиво Маљорка vs Реал Овиедо

вторник,11/9 2018 е празник во Шпанија.Депортиво Маљорка и Реал Овиедо во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Депортиво Маљорка е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Депортиво Маљорка, најдобра понуда ви нуди Unibet со коефициент од 2.45. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Betfair SB , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Betfair SB единствено во Betfair SB. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Депортиво Маљорка и Реал Овиедо ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Marathonbet и 1xbet со коефициент од 3.60.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Депортиво Маљорка и Реал Овиедо? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 36.7%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 63.3%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.67. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Tipico за да имате коефициент од 1.55.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Реал Овиедо и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Betfred и Dafabet: 2.05
Dafabet: 1.87

Комплетна понуда на коефициенти за Депортиво Маљорка и Реал Овиедо.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!