Спореди ги коефициентите за Бате Борисов vs Розенборг ВК

среда,24/7 2019 е празник во Меѓународен.Бате Борисов и Розенборг ВК во борба за трите бода.

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Бате Борисов и Розенборг ВК акцентот за фаворит го ставаат на Бате Борисов. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.50 ни го нуди Betfair SB. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Tipico, bwin, Sportingbet и Fonbet со коефициент од 3.20. За сите кои веруваат во победа на Розенборг ВК ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.30 кој може да го најдете во Tipico.

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони очекуваме на дуелот помеѓу Бате Борисов и Розенборг ВК да бидат постигнати неколку голови.
1xbet, Marathonbet и PinnacleSports ни нуди 2.53 за 3 или повќе голови, додека Betfair SB, Tipico, bwin, Sportingbet и Fonbet нуди 1.60 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Розенборг ВК и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Bet 365: 2.10
Unibet: 1.82

Коефициенти за натпреварот помеѓу Бате Борисов и Розенборг ВК тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk