Натпревар на денот: Пјуник vs Јаблонец

четврток,25/7 2019 е празник во Меѓународен.Пјуник и Јаблонец во борба за трите бода.

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Јаблонец е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на Пјуник.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
Fonbet: 4.00
Cash Point и William Hill: 3.40
Nordicbet и Betsson Sportsbook: 2.16

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Пјуник и Јаблонец? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 49.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 2.02. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.94.

Комплетна понуда на коефициенти за Пјуник и Јаблонец.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk