Спореди ги коефициентите за Депортиво Алавес vs Лас Палмас

Денес петок во 20:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Депортиво Алавес и Лас Палмас

Во Ла Лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Депортиво Алавес и Лас Палмаској што ќе се игра петок на 8/12 2017 во 20:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Tipico и Rivalo.com дава коефициент 2.35, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Marathonbet во вредност од 3.46. За реми, понудата ја издвојуваме од Marathonbet, 1xbet, PinnacleSports, Unibet и Betfair SB со вредност од 3.40.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Депортиво Алавес и Лас Палмас? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 46.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 53.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Dafabet со коефициент од 2.15. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.85.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Лас Палмас и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.02
Dafabet: 1.96

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Депортиво Алавес и Лас Палмас.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk