Натпревар на денот: Динамо Минск vs Витебеск

Во рамките на Вишаја Лига,понеделник во 14:00 часот ќе играат Динамо Минск и Витебеск

Што се однесува до денешниот натпревар во Вишаја Лига помеѓу Динамо Минск и Витебеск, букмејкерите сметаат дека Динамо Минск е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 1.90
Fonbet – 3.45
Fonbet – 5.30

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Динамо Минск и Витебеск? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 37.9%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 62.1%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Fonbet и Unibet со коефициент од 2.55. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.56.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Динамо Минск и Витебеск нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Витебеск и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 1.81 за Динамо Минск
PinnacleSports: 2.07 за Витебеск

Комплетна понуда на коефициенти за Динамо Минск и Витебеск.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!