Спореди ги коефициентите за Понте Прета vs КС Алагоано

Денес вторник во 22:15 дерби натпреварот во Серија Б помеѓу Понте Прета и КС Алагоано

За дуелот помеѓу Понте Прета и КС Алагоано, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Понте Прета. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.03 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има PinnacleSports со вредност 4.37. За реми највисоката понуда е во сопственост на PinnacleSports со вредност од 3.34.

Во рамките на Серија Б очекуваме на дуелот помеѓу Понте Прета и КС Алагоано да бидат постигнати неколку голови.
Sportingbet ни нуди 2.20 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.80 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека КС Алагоано има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Понте Прета, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Понте Прета, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Unibet: 3.10 за Понте Прета
1xbet: 1.45 за КС Алагоано

Комплетна понуда на коефициенти за Понте Прета и КС Алагоано.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!