Натпревар на денот: Севиља vs Рајо Ваљекано

Денес четврток во 17:30 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Севиља и Рајо Ваљекано

Севиља е огромен фаворит во натпреварот против Рајо Ваљекано. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Севиља е околу 75.7%. Interwetten има најмалку доверба во Севиља и нуди 1.33 за победа. За иненадување, односно за победа на Рајо Ваљекано најдобрата понуда е на Paddy Power, Betfair SB, Coral, Ladbrokes и Tipico со коефициент 11.00.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има 1xbet со вредност од 6.65.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на skybet, bwin, Sportingbet и Betfred и до добиете коефициент 1.40. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Unibet, Betsson Sportsbook и Nordicbet со коефициент вреден 3.20.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Севиља и Рајо Ваљекано.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk