Спореди ги коефициентите за Вулверхемптон Вандерерс vs Арсенал

Денес среда во 18:45 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Арсенал

Неизвесен натпревар во Премиер лига. Но букмејкерите со мала разлика го фаворизираат тимот на Арсенал. Сепак, ние сме тука да ви го одделиме највиското од нивната понуда. Влогот за Вулверхемптон Вандерерс може да по помножете со 3.00 во Betfair SB и Dafabet и да остварите најголема добивка од моменталната понуда. Доколку вашиот „сенс“ укажува на натпревар без победник ви нудиме коефициент од 3.50 во Betway, Betfred, Betfair SB и Bet 365. Највисокиот коефициент за победа на Арсенал е во 1xbet со вредност од [%ODDS_HCP1X2_2%].

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Арсенал да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 2.01 за 3 или повќе голови, додека Rivalo.com и Fonbet нуди 1.95 за 0-2 гола.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Вулверхемптон Вандерерс да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициент 2.15.
За Арсенал да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициенти 1.83.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Арсенал.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!