Спореди ги коефициентите за Turan-T vs AZAL

Во рамките на I Divizion,среда во 11:30 часот ќе играат Turan-T и AZAL

За дуелот помеѓу Turan-T и AZAL, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Turan-T. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Coral и Ladbrokes е 2.35 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има William Hill со вредност 3.50. За реми највисоката понуда е во сопственост на William Hill со вредност од 4.33.

Светските букмејкери очекуваат само неколку голови да бидат постигнат и на натпреварот помеѓу Turan-T and AZAL.

Најзастапена граница за голови е 1.50.
Betway – 1.20 за повеќе
Unibet – 4.60 за помалку

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на AZAL и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
12bet.com: 2.36 за Turan-T
10BET: 1.54 за AZAL

Коефициенти за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Постете го!
kladenje.mk