Натпревар на денот: Арсенал ФК vs Манчестер Јунајтед ФК

Во рамките на Премиер лига,сабота во 17:30 часот ќе играат Арсенал ФК и Манчестер Јунајтед ФК

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Арсенал ФК е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Арсенал ФК, најдобра понуда ви нуди Interwetten со коефициент од 2.50. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Betfair SB , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Betfair SB единствено во Betfair SB. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Арсенал ФК и Манчестер Јунајтед ФК ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Marathonbet, 1xbet и Unibet со коефициент од 3.30.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Арсенал ФК и Манчестер Јунајтед ФК да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.05 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.92 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Манчестер Јунајтед ФК и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.10
Dafabet: 1.88

Коефициенти за натпреварот помеѓу Арсенал ФК и Манчестер Јунајтед ФК тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk