Натпревар на денот: Аталанта vs Џенова

сабота,11/5 2019 е празник во Италија.Аталанта и Џенова во борба за трите бода.

Тимот на Аталанта, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

1xbet: 1.55
Marathonbet: 4.40
Tipico, William Hill и Bet 365: 7.00

За дуелот помеѓу Аталанта и Џенова ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

PinnacleSports, Marathonbet и 1xbet – 2.32 – 0-2 гола
Marathonbet и 1xbet – 1.68 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Џенова има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Аталанта, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Аталанта, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Bet 365: 1.90 за Аталанта
1xbet, Fonbet и Betfred: 2.05 за Џенова

Коефициенти за натпреварот помеѓу Аталанта и Џенова тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk