Натпревар на денот: Италија vs Шведска

понеделник,13/11 2017 е празник во Меѓународен.Италија и Шведска во борба за трите бода.

Според букмејкерите, во овој натпревар Италија влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.54, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на PinnacleSports со вредност од 8.68. За нерешено, ги препорачуваме Interwetten и Paddy Power затоа што само таму е коефициентот 4.20.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Италија и Шведска? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 40.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 59.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и William Hill со коефициент од 2.50. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Interwetten за да имате коефициент од 1.70.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Шведска има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Италија, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за [% HOMETEAM%], тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Bet 365: 1.95 за Италија
1xbet и Marathonbet: 2.00 за Шведска

Коефициенти за натпреварот помеѓу Италија и Шведска тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk