Натпревар на денот: Сент-Етјен vs Монпеље

Во рамките на Лига 1,петок во 18:45 часот ќе играат Сент-Етјен и Монпеље

Според букмејкерите, во овој натпревар Сент-Етјен влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.78, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на PinnacleSports и Marathonbet со вредност од 5.00. За нерешено, ги препорачуваме Unibet затоа што само таму е коефициентот 4.00.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и Rivalo.com и до добиете коефициент 1.75. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.23.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Монпеље, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Сент-Етјен и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports и Bet 365: 2.00 за Сент-Етјен
Unibet: 1.98 за Монпеље

Коефициенти за натпреварот помеѓу Сент-Етјен и Монпеље тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk