Спореди ги коефициентите за Селта Виго vs Атлетик Билбао

Денес понеделник во 20:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Селта Виго и Атлетик Билбао

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Селта Виго и Атлетик Билбао акцентот за фаворит го ставаат на Селта Виго. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.47 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Cash Point, Betfair SB, Fonbet и Bet 365 со коефициент од 3.30. За сите кои веруваат во победа на Атлетик Билбао ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.22 кој може да го најдете во 1xbet и Marathonbet.

За натпреварот помеѓу Селта Виго и Атлетик Билбао кој ќе се одигра понеделник на 7/1 2019 во 20:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Tipico – 1.75
1xbet – 2.27

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Атлетик Билбао и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.12
Dafabet: 1.85

Комплетна понуда на коефициенти за Селта Виго и Атлетик Билбао.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!