Спореди ги коефициентите за Севиља vs Славија Прага

Во рамките на УЕФА Европа Лига,четврток во 17:55 часот ќе играат Севиља и Славија Прага

Според букмејкерите, во овој натпревар Севиља влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.47, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Interwetten и Bet 365 со вредност од 9.00. За нерешено, ги препорачуваме Interwetten затоа што само таму е коефициентот 5.00.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и до добиете коефициент 1.78. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.21.

За овој натпревар помеѓу Севиља и Славија Прага азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Славија Прага. Доколку сметате дека Севиља има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на PinnacleSports со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на Interwetten со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Комплетна понуда на коефициенти за Севиља и Славија Прага.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!