Натпревар на денот: ПСЖ vs Дижон ФЦО

Во рамките на Лига 1,среда во 20:00 часот ќе играат ПСЖ и Дижон ФЦО

Во рамките на Лига 1,среда на 17/1 2018 во 20:00 се сретнуваат тимовите на ПСЖ и Дижон ФЦО.
Букмејкерите изразито го фаворизираат тимот на ПСЖ. Ние за вас ја издвоивме највисоката понуда од светските букмејкери, односно за победа на ПСЖ изиграјте на Interwetten со коефициент 1.10 , за нерешен резултат вашиот влог ставете го на [%ODDS_1X2_Х%], а доколку очекувате изненадување и победа на Дижон ФЦО највисоката понуда ја има Betfair SB и Coral вредна 51.00.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Interwetten и до добиете коефициент 1.30. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на William Hill со коефициент вреден 5.50.

Коефициенти за натпреварот помеѓу ПСЖ и Дижон ФЦО тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!