Натпревар на денот: ФК Бордо vs Каен

вторник,16/1 2018 е празник во Франција.ФК Бордо и Каен во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу ФК Бордо и Каен, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за ФК Бордо. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 1.90 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има 10BET, 12bet.com и NetBet со вредност 5.05. За реми највисоката понуда е во сопственост на Marathonbet, 1xbet и PinnacleSports со вредност од 3.46.

За натпреварот помеѓу ФК Бордо и Каен кој ќе се одигра вторник на 16/1 2018 во 18:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.72
1xbet – 2.31

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Каен, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на ФК Бордо и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 2.18 за ФК Бордо
Dafabet и Betfred: 1.80 за Каен

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу ФК Бордо и Каен.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk