Натпревар на денот: СС Лацио vs Торино ФК

Денес понеделник во 20:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу СС Лацио и Торино ФК

Денешниот натпревар во Серија А помеѓу СС Лацио и Торино ФК би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на СС Лацио. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на СС Лацио тоа направете го на 1xbet, Betway и Interwetten за да добиете коефициент вреден 1.55. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на Marathonbet со вредност од 4.80. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Marathonbet, Cash Point и Betfred со вредност од Marathonbet, Cash Point и Betfred.

За дуелот помеѓу СС Лацио и Торино ФК ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Unibet – 2.70 – 0-2 гола
Interwetten – 1.60 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Торино ФК има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за СС Лацио, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за СС Лацио, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet: 1.91 за СС Лацио
Unibet: 2.10 за Торино ФК

Комплетна понуда на коефициенти за СС Лацио и Торино ФК.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk