Спореди ги коефициентите за Манчестер Јунајтед ФК vs Манчестер Сити ФК

Денес недела во 16:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Манчестер Јунајтед ФК и Манчестер Сити ФК

Што се однесува на денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу
Манчестер Јунајтед ФК и Манчестер Сити ФК, букмејкерите го фаворизираат тимот на Манчестер Сити ФК. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на PinnacleSports. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на 1xbet, Betfair SB, Marathonbet, Ladbrokes, Nordicbet, Betsson Sportsbook и Unibet бидејќи само таму има коефициент 3.50. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.33 на 1xbet.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед ФК и Манчестер Сити ФК да бидат постигнати неколку голови.
Betfair SB и Dafabet ни нуди 1.90 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 2.10 за 0-2 гола.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед ФК и Манчестер Сити ФК.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk