Спореди ги коефициентите за Јувентус ФК vs ФЦ Интернационале Милано

сабота,9/12 2017 е празник во Италија.Јувентус ФК и ФЦ Интернационале Милано во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Јувентус ФК и ФЦ Интернационале Милано, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Јувентус ФК. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 1.86 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има PinnacleSports со вредност 4.92. За реми највисоката понуда е во сопственост на 1xbet со вредност од 3.74.

За натпреварот помеѓу Јувентус ФК и ФЦ Интернационале Милано кој ќе се одигра сабота на 9/12 2017 во 19:45, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Interwetten – 2.05
PinnacleSports и Dafabet – 2.00

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на ФЦ Интернационале Милано, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Јувентус ФК и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.14 за Јувентус ФК
1xbet: 1.88 за ФЦ Интернационале Милано

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Јувентус ФК и ФЦ Интернационале Милано.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk