Натпревар на денот: Хадерсфилд Таун ФК vs Челси ФК

Денес вторник во 20:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Хадерсфилд Таун ФК и Челси ФК

Што се однесува до натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун ФК и Челси ФК ние специјално за вас ги издвоивме највисоките коефициенти за крајниот резултат. Погледнете ги во прилог:
Betfair SB – 9.50
Marathonbet, Betfair SB, Betsson Sportsbook, Nordicbet, Unibet и William Hill – 4.60
1xbet – 1.50

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Хадерсфилд Таун ФК и Челси ФК да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 2.03 за 3 или повќе голови, додека Interwetten нуди 2.05 за 0-2 гола.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун ФК и Челси ФК тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!