Спореди ги коефициентите за Жирона ФК vs Атлетико Мадрид

Денес среда во 18:30 дерби натпреварот во Куп на Кралот помеѓу Жирона ФК и Атлетико Мадрид

И покрај тоа што Атлетико Мадрид игра далеку од дома, тие сеуште се фаворити за да го победат овој натпревар.
Interwetten ја има најдобрата понуда со коефициент од 1.85 за победа на Атлетико Мадрид, додека bwin и Sportingbet нуди најголем коефициент за победа на Жирона ФК. Ако натпреварот заврши нерешено, вие ке добиете најмногу ако уплатите на Fonbet, бидејќи коефициентот таму има најголема вредност односно 3.45.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Жирона ФК и Атлетико Мадрид? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 37.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 62.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на William Hill со коефициент од 2.62. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Fonbet за да имате коефициент од 1.57.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Жирона ФК и Атлетико Мадрид тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk