Натпревар на денот: Атлетик Билбао vs Севиља

четврток,10/1 2019 е празник во Шпанија.Атлетик Билбао и Севиља во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Атлетик Билбао е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Атлетик Билбао, најдобра понуда ви нуди Betfair SB со коефициент од 2.70. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Tipico , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Tipico единствено во Tipico. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Атлетик Билбао и Севиља ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во PinnacleSports со коефициент од 2.86.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Севиља? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 45.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 54.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.17. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.79.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Атлетик Билбао да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициент 1.90.
За Севиља да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet нуди коефициенти 2.03.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Севиља.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk