Спореди ги коефициентите за Рајо Ваљекано vs Селта Виго

Денес петок во 20:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Рајо Ваљекано и Селта Виго

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Рајо Ваљекано е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Рајо Ваљекано, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.61. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Unibet, Tipico, Betfair SB, Fonbet и Bet 365 , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Unibet, Tipico, Betfair SB, Fonbet и Bet 365 единствено во Unibet, Tipico, Betfair SB, Fonbet и Bet 365. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Рајо Ваљекано и Селта Виго ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Dafabet со коефициент од 2.97.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Рајо Ваљекано и Селта Виго? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 46.8%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 53.2%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Dafabet со коефициент од 2.16. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Interwetten за да имате коефициент од 1.90.

Непредвидливиот натпревар во Ла Лига помеѓу Рајо Ваљекано и Селта Виго му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Рајо Ваљекано да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Marathonbet нуди коефициент вреден 1.85.
За Селта Виго да си замине како победник Dafabet наградува со влог помножен по 2.12.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Комплетна понуда на коефициенти за Рајо Ваљекано и Селта Виго.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!