Спореди ги коефициентите за Леганес vs Депортиво Ла Коруња

Во рамките на Ла Лига,петок во 19:00 часот ќе играат Леганес и Депортиво Ла Коруња

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Леганес е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Леганес, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.53. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Interwetten , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Interwetten единствено во Interwetten. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Леганес и Депортиво Ла Коруња ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Fonbet со коефициент од 3.15.

За натпреварот помеѓу Леганес и Депортиво Ла Коруња кој ќе се одигра петок на 20/4 2018 во 19:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Interwetten – 1.75
1xbet – 2.28

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Депортиво Ла Коруња и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.20
Dafabet: 1.83

Комплетна понуда на коефициенти за Леганес и Депортиво Ла Коруња.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!