Спореди ги коефициентите за Барнли vs Челси

четврток,19/4 2018 е празник во Англија.Барнли и Челси во борба за трите бода.

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Челси е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на Барнли.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
PinnacleSports: 4.62
Marathonbet, 1xbet, Betsson Sportsbook, Nordicbet, Betfair SB и Fonbet: 3.60
Interwetten: 2.00

За натпреварот помеѓу Барнли и Челси кој ќе се одигра четврток на 19/4 2018 во 18:45, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.78
1xbet – 2.23

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Барнли и Челси.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk