Спореди ги коефициентите за Бурнмаут vs Манчестер Јунајтед

Денес среда во 18:45 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Бурнмаут и Манчестер Јунајтед

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Манчестер Јунајтед е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на Бурнмаут.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
bwin: 4.75
Unibet: 3.95
1xbet: 1.89

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Dafabet и до добиете коефициент 1.76. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.32.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Бурнмаут и Манчестер Јунајтед тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk