Спореди ги коефициентите за Челзи vs Манчестер Јунајтед

Во рамките на Премиер лига,недела во 16:30 часот ќе играат Челзи и Манчестер Јунајтед

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Челзи е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Челзи, најдобра понуда ви нуди Unibet со коефициент од 2.65. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Coral, Betfred и Betfair SB , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Coral, Betfred и Betfair SB единствено во Coral, Betfred и Betfair SB. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Челзи и Манчестер Јунајтед ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во 1xbet, Marathonbet, Betway и Betfred со коефициент од 3.20.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 41.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 58.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.40. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Rivalo.com за да имате коефициент од 1.70.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Манчестер Јунајтед и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 2.22
Dafabet: 1.77

Коефициенти за натпреварот помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk