Спореди ги коефициентите за Лестер Сити vs Вест Бромвич Албион

понеделник,16/10 2017 е празник во Англија.Лестер Сити и Вест Бромвич Албион во борба за трите бода.

Во Премиер лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Лестер Сити и Вест Бромвич Албионкој што ќе се игра понеделник на 16/10 2017 во 19:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet дава коефициент 2.03, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди PinnacleSports во вредност од 4.36. За реми, понудата ја издвојуваме од Betsson Sportsbook, Nordicbet и Interwetten со вредност од 3.50.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Лестер Сити и Вест Бромвич Албион? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 45.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 55.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.20. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet и Dafabet за да имате коефициент од 1.80.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Вест Бромвич Албион, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Лестер Сити и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Paddy Power: 2.37 за Лестер Сити
PinnacleSports: 1.70 за Вест Бромвич Албион

Коефициенти за натпреварот помеѓу Лестер Сити и Вест Бромвич Албион тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk