Натпревар на денот: Брајтон & Хов Албион vs Вест Хем Јунајтед

Во рамките на Премиер лига,петок во 19:00 часот ќе играат Брајтон & Хов Албион и Вест Хем Јунајтед

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Брајтон & Хов Албион и Вест Хем Јунајтед акцентот за фаворит го ставаат на Брајтон & Хов Албион. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.72 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во PinnacleSports со коефициент од 3.36. За сите кои веруваат во победа на Вест Хем Јунајтед ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 2.95 кој може да го најдете во Sportingbet.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Брајтон & Хов Албион и Вест Хем Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 45.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 54.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на William Hill со коефициент од 2.20. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.82.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Брајтон & Хов Албион да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, PinnacleSports нуди коефициент 1.93.
За Вест Хем Јунајтед да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Bet 365 нуди коефициенти 2.05.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Брајтон & Хов Албион и Вест Хем Јунајтед тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk