Натпревар на денот: Астана vs Рен

Во рамките на УЕФА Европа Лига,четврток во 14:50 часот ќе играат Астана и Рен

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Астана и Рен акцентот за фаворит го ставаат на Астана. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.40 ни го нуди Fonbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Cash Point со коефициент од 3.25. За сите кои веруваат во победа на Рен ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.60 кој може да го најдете во Bet 365.

За натпреварот помеѓу Астана и Рен кој ќе се одигра четврток на 4/10 2018 во 14:50, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.68
Fonbet – 2.38

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Рен и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.98
PinnacleSports: 1.97

Комплетна понуда на коефициенти за Астана и Рен.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!