Спореди ги коефициентите за Спортинг Лисабон vs Јувентус

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,вторник во 19:45 часот ќе играат Спортинг Лисабон и Јувентус

Што се однесува на денешниот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу
Спортинг Лисабон и Јувентус, букмејкерите го фаворизираат тимот на Јувентус. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на Betfred. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на Paddy Power и Betfair SB бидејќи само таму има коефициент 3.60. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.03 на 1xbet.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Спортинг Лисабон и Јувентус? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 44.8%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 55.2%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 2.22. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во skybet и Fonbet за да имате коефициент од 1.80.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Спортинг Лисабон и Јувентус.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk