Спореди ги коефициентите за Евертон vs Вулверхемптон Вандерерс

Во рамките на Премиер лига,недела во 13:00 часот ќе играат Евертон и Вулверхемптон Вандерерс

За дуелот помеѓу Евертон и Вулверхемптон Вандерерс, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Евертон. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Nordicbet е 2.31 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има 1xbet со вредност 3.82. За реми највисоката понуда е во сопственост на 1xbet и Betfred со вредност од 3.30.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Евертон и Вулверхемптон Вандерерс да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports, 1xbet, Betfair SB и Marathonbet ни нуди 2.40 за 3 или повќе голови, додека Dafabet, 1xbet, Marathonbet и Tipico нуди 1.65 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Вулверхемптон Вандерерс и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Nordicbet: 1.93
Dafabet: 2.03

Комплетна понуда на коефициенти за Евертон и Вулверхемптон Вандерерс.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk