Натпревар на денот: Сампдорија vs Јувентус

недела,19/11 2017 е празник во Италија.Сампдорија и Јувентус во борба за трите бода.

Што се однесува до натпреварот помеѓу Сампдорија и Јувентус ние специјално за вас ги издвоивме највисоките коефициенти за крајниот резултат. Погледнете ги во прилог:
PinnacleSports – 6.31
Marathonbet – 4.30
1xbet – 1.63

Во рамките на Серија А очекуваме на дуелот помеѓу Сампдорија и Јувентус да бидат постигнати неколку голови.
Unibet ни нуди 1.85 за 3 или повќе голови, додека Dafabet нуди 2.32 за 0-2 гола.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Сампдорија и Јувентус тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk