Спореди ги коефициентите за Брајтон & Хов Албион ФК vs Стоук Сити

Денес понеделник во 20:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Брајтон & Хов Албион ФК и Стоук Сити

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Брајтон & Хов Албион ФК е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Брајтон & Хов Албион ФК, најдобра понуда ви нуди 1xbet и Interwetten со коефициент од 2.40. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Paddy Power, 1xbet, Marathonbet, Betfair SB, Betfred и Fonbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Paddy Power, 1xbet, Marathonbet, Betfair SB, Betfred и Fonbet единствено во Paddy Power, 1xbet, Marathonbet, Betfair SB, Betfred и Fonbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Брајтон & Хов Албион ФК и Стоук Сити ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Betfair SB со коефициент од 3.60.

За натпреварот помеѓу Брајтон & Хов Албион ФК и Стоук Сити кој ќе се одигра понеделник на 20/11 2017 во 20:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Fonbet – 1.62
1xbet – 2.58

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Стоук Сити и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.06
Dafabet: 1.92

Комплетна понуда на коефициенти за Брајтон & Хов Албион ФК и Стоук Сити.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk