Натпревар на денот: Ватфорд vs Арсенал

Во рамките на Премиер лига,понеделник во 19:00 часот ќе играат Ватфорд и Арсенал

Што се однесува на денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу
Ватфорд и Арсенал, букмејкерите го фаворизираат тимот на Арсенал. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на PinnacleSports, Marathonbet и 1xbet. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на Betfair SB, Betsson Sportsbook, Nordicbet и Bet 365 бидејќи само таму има коефициент 3.80. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.16 на Unibet.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и до добиете коефициент 1.63. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Betfair SB со коефициент вреден 2.55.

Комплетна понуда на коефициенти за Ватфорд и Арсенал.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!