Натпревар на денот: Брајтон & Хов Албион vs Кардиф Сити

Во рамките на Премиер лига,вторник во 18:45 часот ќе играат Брајтон & Хов Албион и Кардиф Сити

Во Премиер лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Брајтон & Хов Албион и Кардиф Ситикој што ќе се игра вторник на 16/4 2019 во 18:45 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet дава коефициент 2.04, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Betfair SB во вредност од 4.75. За реми, понудата ја издвојуваме од Nordicbet и Betsson Sportsbook со вредност од 3.35.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Брајтон & Хов Албион и Кардиф Сити? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 41.2%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 58.8%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.39. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.68.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Брајтон & Хов Албион и Кардиф Сити нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Кардиф Сити и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
PinnacleSports, Interwetten и Dafabet: 2.00 за Брајтон & Хов Албион
Betfred: 1.95 за Кардиф Сити

Коефициенти за натпреварот помеѓу Брајтон & Хов Албион и Кардиф Сити тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk