Натпревар на денот: Порто vs Ливерпул

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,среда во 19:00 часот ќе играат Порто и Ливерпул

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Порто и Ливерпул. Со оглед на тоа што оваа сезона Ливерпул игра многу подобро од Порто, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди Betsson Sportsbook, Nordicbet и Cash Point со вредност од 2.11. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.60 на Betsson Sportsbook, Nordicbet и William Hill. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Betfair SB, 1xbet, Unibet и Bet 365, а вредноста на коефициентот е 3.90.

За натпреварот помеѓу Порто и Ливерпул кој ќе се одигра среда на 17/4 2019 во 19:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Bet 365 и Betfair SB – 2.00
Marathonbet – 1.92

Комплетна понуда на коефициенти за Порто и Ливерпул.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk