Спореди ги коефициентите за АС Аин М`лила vs Тадџенат

Во рамките на Лига 1,четврток во 15:00 часот ќе играат АС Аин М`лила и Тадџенат

Што се однесува до денешниот натпревар во Лига 1 помеѓу АС Аин М`лила и Тадџенат, букмејкерите сметаат дека АС Аин М`лила е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
PinnacleSports – 2.15
Fonbet – 3.10
Betfair SB и Paddy Power – 4.50

Во рамките на Лига 1 не очекува натпревар помеѓу АС Аин М`лила и Тадџенат. Традицијата на двата тима ни укажува на тоа, дека на овој натпревар може да очекуваме неколку голови. Ние специјално за вас ги одделивме највисоките понуди на букмејкерите. Доколку вашиот тип е 0 до 2 гола, изиграјте го на Betfair SB, Paddy Power, Tipico и Ladbrokes со коефициент 1.40. Ако пак вашето мислење е 3+ тоа може да го изиграте на skybet, Sportingbet и bwin бидејќи таму коефциентот е најголем и има вредност 3.00.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Тадџенат и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 1.77
Unibet: 2.18

Комплетна понуда на коефициенти за АС Аин М`лила и Тадџенат.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!