Натпревар на денот: Удинезе vs СПАЛ 2013

Во рамките на Серија А,сабота во 13:00 часот ќе играат Удинезе и СПАЛ 2013

Тимот на Удинезе, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

1xbet: 1.62
Cash Point и Marathonbet: 4.15
Marathonbet: 6.45

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и до добиете коефициент 1.77. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet и PinnacleSports со коефициент вреден 2.17.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека СПАЛ 2013 има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Удинезе, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Удинезе, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
1xbet и PinnacleSports: 2.08 за Удинезе
Bet 365: 1.86 за СПАЛ 2013

Коефициенти за натпреварот помеѓу Удинезе и СПАЛ 2013 тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk