Натпревар на денот: Кристал Палас vs Манчестер Јунајтед

Денес понеделник во 20:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Кристал Палас и Манчестер Јунајтед

Кога станува збор за натпреварот меѓу Кристал Палас и Манчестер Јунајтед, букмејкерите акцентот за фаворит го ставаат на гостите. Ние ќе ви ги претставиме најголемите коефициенти за конечниот исход на овој натпревар. За победа на Кристал Палас,7.50 нуди коефициент од 7.50. Најголемата понуда за реми е од Betway со вредност на коефициентот 1.57. Фаворитот да победи, највисоката понуда е 1.57 и може да ја најдете на Sportingbet и Betfair SB.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Кристал Палас и Манчестер Јунајтед да бидат постигнати неколку голови.
Nordicbet ни нуди 2.10 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.92 за 0-2 гола.

Комплетна понуда на коефициенти за Кристал Палас и Манчестер Јунајтед.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk