Натпревар на денот: ПСЖ vs Реал Мадрид

вторник,6/3 2018 е празник во Меѓународен.ПСЖ и Реал Мадрид во борба за трите бода.

Што се однесува до денешниот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу ПСЖ и Реал Мадрид, букмејкерите сметаат дека ПСЖ е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Interwetten – 1.90
1xbet и Fonbet – 4.60
Unibet и Betfair SB – 4.20

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Interwetten и до добиете коефициент 1.40. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Betfair SB со коефициент вреден 3.80.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Реал Мадрид, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на ПСЖ и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports и Dafabet: 2.02 за ПСЖ
1xbet: 1.98 за Реал Мадрид

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу ПСЖ и Реал Мадрид.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!