Натпревар на денот: Емполи vs Торино

Денес недела во 13:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Емполи и Торино

Дерби натпреварот во Серија А помеѓу Емполи и Торино кој што ќе се одигра недела на 19/5 2019 во 13:00 букмејкерите укажуваат дека силата на Торино е поголема во однос на Емполи. Доколку вашиот влог биде ставен во корист на Емполи, најголемиот коефициент е 3.19 на PinnacleSports. Доколку сакате својот влог да го ставите на реми тогаш тоа направето го на PinnacleSports, бидејќи коефициентот е најголем и има вредност од [%ODDS_HCP1X2_X%]. Да издвои победа гостинот, најголем коефициент нуди Fonbet во вредност од 2.45.

За натпреварот помеѓу Емполи и Торино кој ќе се одигра недела на 19/5 2019 во 13:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 2.14
1xbet – 1.81

Комплетна понуда на коефициенти за Емполи и Торино.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!