Спореди ги коефициентите за Лестер Сити vs Њукасл Јунајтед

Во рамките на Премиер лига,петок во 19:00 часот ќе играат Лестер Сити и Њукасл Јунајтед

Тимот на Лестер Сити, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

1xbet: 1.76
PinnacleSports: 3.93
Betfair SB, Tipico и Bet 365: 5.50

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Лестер Сити и Њукасл Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 49.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports и Betfair SB со коефициент од 2.00. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во PinnacleSports за да имате коефициент од 1.93.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Њукасл Јунајтед, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Лестер Сити и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 1.95 за Лестер Сити
PinnacleSports: 1.99 за Њукасл Јунајтед

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Лестер Сити и Њукасл Јунајтед.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk