Натпревар на денот: Нумансија vs Спортинг Хихон

четврток,13/9 2018 е празник во Шпанија.Нумансија и Спортинг Хихон во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Нумансија е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Нумансија, најдобра понуда ви нуди Fonbet со коефициент од 2.60. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Marathonbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Marathonbet единствено во Marathonbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Нумансија и Спортинг Хихон ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Bet 365 со коефициент од 3.25.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Нумансија и Спортинг Хихон? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 37.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 62.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на William Hill со коефициент од 2.62. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.58.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Спортинг Хихон и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Marathonbet: 2.11
Dafabet: 1.83

Комплетна понуда на коефициенти за Нумансија и Спортинг Хихон.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk