Спореди ги коефициентите за Хуеска vs Рајо Ваљекано

петок,14/9 2018 е празник во Шпанија.Хуеска и Рајо Ваљекано во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Хуеска и Рајо Ваљекано, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Хуеска. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Marathonbet е 2.33 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Betfair SB, Unibet и Betfred со вредност 3.25. За реми највисоката понуда е во сопственост на 1xbet со вредност од 3.66.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Хуеска и Рајо Ваљекано? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 51.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 48.8%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Tipico со коефициент од 1.95. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Marathonbet и 1xbet за да имате коефициент од 2.05.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Рајо Ваљекано и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.04
Dafabet: 1.97

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Хуеска и Рајо Ваљекано.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!